3 września - wyrok mimo braku uchwały Sądu Najwyższego
Dzisiejsza wygrana mimo braku wczorajszej uchwały Sąd Najwyższego!
Wczoraj, tj. 2 września 2021 r., Sąd Najwyższy nie wydał uchwały dotyczącej kredytów frankowych (zresztą od dłuższego czasu twierdzimy, że uchwała nie jest potrzebna sądom do wydawania wyroków). Natomiast dzisiaj, tj. 3 września 2021 r., w sprawie prowadzonej przez Kancelarię Mazur i Wspólnicy, Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim wydał wyrok, który z mocą wsteczną "odfrankowił" umowę kredytu mBank (pozostawiając niskie oprocentowanie oparte o LIBOR). Odfrankowienie jest dla Klienta korzystne, gdyż całkowicie eliminuje możliwość stosowania przez bank modnego ostatnio "straszaka" o ewentualnym pozywaniu kredytobiorców za to, że korzystali z kredytu (nie ma na to przepisu, ale bankom zależy na efekcie straszącym). Sygnatura sprawy: I C 101/20.
Wyrok wydany zaledwie dzień po bezowocnym posiedzeniu Sądu Najwyższego jest dowodem na to, że uchwała Sądu Najwyższego nie jest potrzebna sądom powszechnym do wydawania wyroków korzystnych dla kredytobiorców.
Analiza wyroku TSUE w sprawie C-66/22 - Granice ochrony konsumenta
TSUE orzeka korzystnie w sprawie prowadzonej przez Mazur i Wspólnicy
Ponad 500 korzystnych wyroków w 1,5 roku
Opinia Rzecznika Generalnego TSUE w sprawie C-520-21.
20 wyroków PRAWOMOCNYCH w ciągu 15 dni
Rekordowe 55 WYGRANYCH postepowań w grudniu 2022 r.
Grudniowy wywiad z mecenasem Mazurem dla namzalezy.pl
Gościnne występy radcy prawnego Roberta Mazura na YouTube’owym kanale namzalezy.pl można już chyba uznać za tradycję. W grudniu mecenas udzielił wywiadu, podczas którego poruszane były tematy, między innymi, obecnego statusu spraw o kredyty "frankowe" oraz aktualnej i przyszłej sytuacji kredytobiorców złotowych. Zagadnienia te uzupełnione były pytaniami dotyczącymi polskiej gospodarki, w tym kwestii rosnącej inflacji i kondycji sektora bankowego. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem pod tym linkiem.