Prawie 300 korzystnych wyroków w jeden ROK
2 września 2021 r. Sąd Najwyższy, pomimo zapowiedzi i ku rozczarowaniu wielu osób, nie wydał uchwały dotyczącej kredytów frankowych. Pomimo to, polskie sądy powszechne nie zwlekają z orzekaniem w procesach „frankowiczów”. Dowodem na to jest znaczna liczba wyroków, w tym także prawomocnych, które zapadają na porządku dziennym. W sprawach prowadzonych przez Naszą Kancelarię, w ciągu jednego roku, sądy wydały 283 wyroki korzystne dla Naszych Klientów, z czego aż 62 to orzeczenia prawomocne.
Statystyka ta jest ciekawa także z tego powodu, że przyjmując założenie, iż w ciągu roku mamy około 250 dni roboczych, to daje nam to średnią ponad 1 wyroku na dzień, a co 4 dni w sprawach prowadzonych przez Kancelarię Mazur i Wspólnicy zapadał wyrok prawomocny. Pokazuje to także, że linia orzecznicza się ujednoliciła i sądy powszechne nie mają już wątpliwości, po czyjej stronie sporu frankowego leży racja. Różne źródła podają, że „frankowicze” wygrywają 95-98% procesów. Nasi Mecenasi mogą pochwalić się 100% skutecznością, gdyż wszystkie prawomocnie rozstrzygnięte konsumenckie sprawy frankowe zakończyły się wygraną Naszych Klientów.
Lista wyroków z minionego roku dostępna jest tutaj.
Analiza wyroku TSUE w sprawie C-66/22 - Granice ochrony konsumenta
TSUE orzeka korzystnie w sprawie prowadzonej przez Mazur i Wspólnicy
Ponad 500 korzystnych wyroków w 1,5 roku
Opinia Rzecznika Generalnego TSUE w sprawie C-520-21.
20 wyroków PRAWOMOCNYCH w ciągu 15 dni
Rekordowe 55 WYGRANYCH postepowań w grudniu 2022 r.
Grudniowy wywiad z mecenasem Mazurem dla namzalezy.pl
Gościnne występy radcy prawnego Roberta Mazura na YouTube’owym kanale namzalezy.pl można już chyba uznać za tradycję. W grudniu mecenas udzielił wywiadu, podczas którego poruszane były tematy, między innymi, obecnego statusu spraw o kredyty "frankowe" oraz aktualnej i przyszłej sytuacji kredytobiorców złotowych. Zagadnienia te uzupełnione były pytaniami dotyczącymi polskiej gospodarki, w tym kwestii rosnącej inflacji i kondycji sektora bankowego. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem pod tym linkiem.